Aylin Kaplan-Kurucu Mimar; İstanbul’da doğdu. Üsküdar Fen Lisesi’sinde lise,  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Fachhochschule Münster’de (Almanya) Yapım Proje Yönetimi bölümünde yaptı. 2003-2015 yılları arasında Mutlu Çilingiroğlu Mimarlık, Taşyapı İnşaat, Tago Mimarlık, Hakan Kıran Mimarlık , Emay İnşaat ve Maryapı’da bir çok büyük ölçekli projenin ve ekibin yönetimini yürüttü. AVM, otel, residence, spor merkezi, kültür merkezi, ofis, hastane ve restoran gibi çok çeşitli projelerde, konsept aşamasından, şantiye uygulama teslimine kadar her alanda edindiği yönetim tecrübelerini, 2015 yılı itibari ile şahsi firması Aylin Kaplan Mimarlık bünyesinde müşterileriyle paylaşmaktadır.

En sevdiği hobisi bateri çalmak olan Aylin Kaplan; doğaya, geometriye, renklere, dokulara, dengeye ve ritimlere olan aşkını, tüm bu ayrıntıların bütünlük içerisinde bir kimlik oluşturduğu mekanlar yaratarak anlatmayı hedeflemektedir.

Aylin Kaplan Mimarlık; butik projelerden çok büyük ölçekteki kentsel tasarım projelerine, her ölçekte aynı kalite ve titizlikte, kimlikli marka projeler üretme hedefi ile 2015 yılında kurulmuştur.

Aylin Kaplan Mimarlık; müşterilerine, Kentsel Tasarım, Mimari Proje, İç Mimari Proje ve Uygulama Hizmetleri gibi birçok dalda, çözüm ortaklı çalışma yapısı ve multi-disipliner çalışma sistemi ile kimlikli, başarılı, marka projeler sunmaktadır. Örneğin Alba Dent için iç mimari proje, marka tasarımı ve uygulama hizmetleri (450m2), Eti için mimari okul projesi (5.000m2), Toki/Gedaş ortaklığı için kentsel tasarım projesi (1.700.000m2) gibi çeşitli ölçeklerdeki başarılı projelere imza atmışlardır. Ayrıca Türkiye’de planlama adına bir ilke imza atarak, Kentsel Tasarım Projesi Uygulama Rehberi kitabını Toki için hazırlama şerefine nail olmuşlardır.


Aylin Kaplan-Founder, Architect; She was born in İstanbul. She completed her high school education at Üsküdar Science High School and her bachelor degree at Mimar Sinan Fine Arts University,  from Faculty of Architecture. She completed her master degree in Construction Project Management at Mimar Sinan Fine Arts  University and Fachhochschule Münster (Germany) She carried out large scale projects as a manager between 2003 and 2015 for the companies; Mutlu Çilingiroğlu Mimarlık, Taşyapı İnşaat, Tago Mimarlık, Hakan Kıran Mimarlık, Emay İnşaat and Maryapı. She has founded “Aylin Kaplan Mimarlık” in 2015 with her wide range experiences provided from conceptual design to construction phase for shopping mall, hotel, residences, sports center, culture center, office, hospital and restaurant projects.

Playing drums is her favorite hobby. Aylin Kaplan aims to create places with an identity which combines her love to nature, geometry, colors, textures, harmony and rythms.

Aylin Kaplan Architecture; has been established with the aim of producing brand projects with the same quality and meticulousness in every scale from boutique projects to very large scale urban design projects.

Aylin Kaplan Architecture; The company offers successful, branded projects with its identity-based work structure and multi-disciplinary working system in many fields such as Urban Design, Architectural Project, Interior Design and Construction & Application  Services. For example, they had finished successful projects in various scales such as interior design projects, brand design and application services for Alba Dent, architectural school project for Eti, urban design project for Toki / Gedaş partnership. Also signing a policy planning on behalf of Turkey, it has been the honor of Urban Design Project Application Guide book to prepare for the Toki.This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!